Program Google i SGH „Umiejętności jutra” – informacje, recenzja i opinie uczestników

umiejetnosci jutra grafika
"Umiejętności Jutra" to szkolenie, które ma charakter skondensowanego programu studiów podyplomowych. Obejmuje ponad 70 godzin zajęć z zakresu marketingu internetowego, zarządzania i dziedzin pokrewnych.

Udostępnij

Wprowadzenie

W połowie kwietnia Google wraz z Szkołą Główną Handlową w Warszawie (SGH), wystartowało z drugą edycją bezpłatnego programu szkoleniowego pod nazwą „Umiejętności Jutra”. Kurs został stworzony dla wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć wiedzę z zakresu marketingu internetowego.

Kryteria uczestnictwa i rekrutacja

Uczestnikiem programu mogła być wyłącznie osoba pełnoletnia, która nie była zatrudniona w żadnej agencji marketingowej. Dodatkowo, trzeba było opisać swoją motywację udziału w programie, wskazując jeden z celów wymienionych w regulaminie:

 • chęć rozpoczęcia nowej, perspektywicznej ścieżki kariery w obszarze marketingu internetowego,
 • chęć zmiany swojej dotychczasowej drogi zawodowej na ścieżkę kariery w obszarze marketingu internetowego,
 • chęć poprawy swojej sytuacji na rynku pracy poprzez zbudowanie kompetencji w obszarze marketingu internetowego.

Według dostępnych informacji, do udziału w szkoleniu zakwalifikowało się około dziesięć tysięcy osób.

Zakres materiału i organizacja

W ramach programu uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiedzy od wykładowców SGH oraz najlepszych praktyków z branży. Kurs został podzielony na kilka przedmiotów, które obejmowały:

 • UX (doświadczenie użytkownika)
 • SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek)
 • Google Ads
 • Facebook Ads
 • E-mail marketing
 • Analityka internetowa
 • Zarządzanie projektami
 • Strategia marketingowa i sprzedażowa
 • Zarządzanie skryptami na stronie internetowej
 • Reklama w wyszukiwarce, sieci reklamowej oraz reklama produktowa

Każdego dnia, przez 8 tygodni, uczestnicy mieli dostęp do nowych lekcji z różnych przedmiotów. Każda lekcja trwała średnio pół godziny i kończyła się quizem, który należało zaliczyć. Pozwalało to na jeszcze lepsze utrwalenie wiedzy.

plan lekcji umiejętności jutra

Szkolenie zostało podzielone na dwa główne etapy. Pierwszy etap był wprowadzający, pozwalając uczestnikom zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami. Drugi etap był już bardziej zaawansowany, poszerzając tematykę i skupiając się na bardziej skomplikowanych aspektach marketingu internetowego. Każdy etap trwał cztery tygodnie, dając uczestnikom odpowiedni czas na stopniowe przyswojenie materiału.

Egzamin i certyfikat „Umiejętności Jutra”

Po intensywnym, dwumiesięcznym okresie nauki w ramach programu, nadszedł czas na przystąpienie do egzaminu końcowego. Aby móc to zrobić, uczestnicy musieli zaliczyć minimum 80% materiału z całego kursu. Egzamin był dostępny przez 7 dni i składał się z 100 praktycznych pytań. Żeby zaliczyć egzamin, należało osiągnąć wynik przynajmniej 80%.

Warto zaznaczyć, że jeśli uczestnik nie zdał egzaminu w danym dniu, miał możliwość ponownego podejścia dopiero następnego dnia. Całkowita liczba możliwych podejść do egzaminu wynosiła maksymalnie 7.

Po zaliczeniu egzaminu, uczestnicy otrzymali piękny certyfikat potwierdzający ukończenie programu „Umiejętności jutra”. Można go było dodawać do CV oraz profilu na LinkedIn, podkreślając swoje zaangażowanie i zwiększając atrakcyjność dla potencjalnych pracodawców.

Etap 3 i program stażowy

Organizatorzy, w ramach „Umiejętności Jutra” zorganizowali także program stażowy dla absolwentów szkolenia. Zadeklarowali, że mają aż 500 miejsc na staże w różnych firmach sektora prywatnego i publicznego. Była to dobra okazja dla absolwentów, dająca im możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego.

Aby móc ubiegać się o udział w programie stażowym, uczestnicy musieli spełnić kilka kryteriów. Po pierwsze, musieli zaliczyć egzamin końcowy, potwierdzający zdobytą wiedzę oraz mieścić się w przedziale wiekowym od 18 do 30 lat. Ponadto, konieczne było dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak zaświadczenie o statusie studenta, zaświadczenia z ZUS-u oraz urzędu pracy.

Dodatkowo, po dwóch etapach szkolenia, przewidziany był również trzeci etap, który był opcjonalny, ale oferował jeszcze bardziej zaawansowane zagadnienia. W tym etapie omawiane były tematy takie jak technologia chmurowa i inne zaawansowane narzędzia.

Recenzja „Umiejętności Jutra”

Moje odczucia po ukończeniu programu „Umiejętności jutra” są bardzo pozytywne. Miałem możliwość uczestnictwa w naprawdę bardzo wielu interesujących wykładach. Poza tym, poznałem też wielu ciekawych ludzi o takich samych zainteresowaniach jak ja. Było to możliwe dzięki społeczności discordowej – przygotowanej również przez organizatorów! Na discordzie można było znaleźć wiele wartościowych i inspirujących treści oraz wskazówek od prowadzących. Jednak to nie wszystko! Mieliśmy także możliwość uczestniczenia w cotygodniowych, nieobowiązkowych webinarach, na których można się było dowiedzieć wielu rozwojowych rzeczy. Trzeba to przyznać – wszystko zostało doskonale zorganizowane, a różne formy integracji z uczestnikiem wspaniale się uzupełniały.

Drobne niedociągnięcia

Zdarzały się też pewne, drobne niedociągnięcia – głównie natury technicznej. Nie wpływały one jednak w dużej mierze na wartość merytoryczną szkolenia.

Jednym z aspektów, które wymagałoby poprawy, były różne poziomy dźwięku podczas następujących po sobie wykładów. Czasami, trzeba było ręcznie zmieniać poziom dźwięku po każdej lekcji. Dodatkowo, zauważyłem, że niektórzy wykładowcy, mówili zbyt szybko i nie zawsze jasno tłumaczyli zagadnienia. Było to wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniejszego doświadczenia technicznego. Zdarzało się, że źle wytłumaczone zagadnienie, uczestnicy musieli zrozumieć w swoim zakresie, korzystając z innych źródeł.

Mimo tych niedociągnięć, podobało mi się, że kurs „Umiejętności jutra” oferował w jakimś stopniu możliwość praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności. Dostawaliśmy nieobowiązkowe zadania domowe, dzięki którym mieliśmy okazję przetestować naszą wiedzę. Na przykład, poprzez wykorzystanie konta demo w narzędziu Google Analytics 4 – to było super.

Czy poleciłbym program „Umiejętności Jutra”?

Tak! Zdecydowanie poleciłbym ten kurs każdemu, kto chce zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu marketingu internetowego. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, a udostępniane treści były wartościowe i właściwie dobrane. Jeśli szukasz możliwości rozpoczęcia nowej ścieżki kariery, bądź po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę, to program ten jest zdecydowanie warty uwagi!

Opinie innych uczestników

Zapytałem o zdanie też kilku innych absolwentów programu.

Kurs był dla mnie niesamowitą przygodą. Bardzo podobało mi się podejście do tematów i możliwość zastosowania wiedzy w praktyce. Polecam go każdemu, kto chce rozwinąć umiejętności z zakresu marketingu internetowego!”

„Nie wiem od czego mam zacząć. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze ten program został zorganizowany. Cała dedykowana platforma, kanał na discordzie, jobboard, a do tego przemili mentorzy. Coś wspaniałego. Program TOP!”

„Dzięki programowi, udało mi się znaleźć moją pierwszą pracę w digitalu, jako specjalistka ds. marketingu. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim prowadzącym za ich zaangażowanie, wiedzę i poświęcony czas. Serdecznie polecam!”

Więcej tego typu artykułów znajdziesz w sekcji o kursach i certyfikatach, a jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, odwiedź stronę organizatora.

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy