Jak stworzyć klikalny post na Facebooku? – menedżer reklam krok po kroku

fb
Czy wiesz, że możesz stworzyć klikalny post na Facebooku bez konieczności płacenia za kampanie reklamowe? W tym poradniku krok po kroku pokażę Ci, jak to zrobić w menedżerze reklam.

Udostępnij

Zagmatwany interfejs

Jeśli kiedykolwiek miałeś swoją stronę na Facebooku, to wiesz, jakie to wszystko jest zagmatwane i niejasne. Chcesz edytować stronę, więc przechodzisz do tak zwanego „Pulpitu profesjonalnego”, potem żeby coś zrobić, musisz wejść do narzędzia „Meta Business Suite”, a jak chcesz utworzyć reklamę, to jeszcze do „Menedżera reklam”. Jakby nie dało się tego wszystkiego umieścić w jednym miejscu, prawda? To bardzo problematyczne, szczególnie dla początkujących. No cóż, trudno – musimy nauczyć się z tym żyć! W tym artykule pokażę Ci, jak utworzyć, a potem opublikować klikalny post na Twoją stronę zupełnie za darmo.

Jak stworzyć klikalny post na Facebooku?

Aby było to możliwe, musisz najpierw skonfigurować swoje konto reklamowe i dodać metodę płatności. Spokojnie, nic za to nie zapłacisz, po prostu jest to konieczny krok, aby utworzyć nową kampanię reklamową. Następnie wykonaj te kroki:

  1. Przejdź do Menedżera reklam i stwórz nową kampanię. Nazwij ją na przykład „Posty na stronie”. Wybierz cel kampanii Ruch, a nastepnie w prawym górnym rogu wyłącz kampanie suwakiem (to bardzo ważne) i kliknij „dalej”. W ten sposób kampania będzie nieaktywna, więc nie będziemy musieli nic płacić, będziemy jedynie publikować utworzone reklamy jako posty.
  2. Nazwij zestaw reklam, na przykład „Posty świąteczne”. Zignoruj wszystkie inne ustawienia i kliknij „dalej”.
  3. Teraz tworzysz reklamę, która będzie Twoim klikalnym postem. Nazwij reklamę, a następnie dodaj tekst posta, nagłówek i opis reklamy. Nie zapomnij dodać strony docelowej, na którą trafią użytkownicy po kliknięciu w post. Po stworzeniu reklamy, kliknij „Opublikuj”.
  4. Teraz musimy opublikować Twój klikalny post. Aby to zrobić, przejdź do panelu po lewej stronie. Kliknij Wszystkie narzędzia, a następnie znajdź opcję Posty na stronie. Jeśli nie widzisz jej na samej górze, to zjedź kursorem na dół. Szukana opcja powinna być dostępna w sekcji Aktywizacja klientów. Kliknij ją.
  5. Po lewej stronie wybierz Posty reklamowe, tutaj będą widoczne wszystkie reklamy (klikalne posty) jakie stworzyłeś. Aby opublikować post, zaznacz go i wybierz działanie „Publikuj”. Twój klikalny post został opublikowany!
klikalny post na facebooku

Dlaczego warto tworzyć klikalne posty?

Tworzenie klikalnych postów na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, jest bardzo istotne, ponieważ umożliwia przekierowanie użytkowników bezpośrednio na Twoją stronę docelową. Dzięki temu zwiększasz ruch i szanse na konwersje. Dodatkowo, Twoja strona wygląda bardziej profesjonalnie.

Klikalne posty dodasz w Menedżerze reklam, a więcej ciekawych wpisów dotyczących marketingu internetowego znajdziesz w naszej sekcji marketingowej. Miłego dnia!

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy