Jak pobrać wszystkie zdjęcia i filmy z konwersacji na facebooku? – poradnik krok po kroku

social media, communication, network-6557345.jpg
Próbowałeś przescrollować całą konwersacaje, żeby znaleźć zdjęcie, film lub pierwszą wiadomość? Już nie musisz tego robić. Facebook umożliwia pobranie wszystkich informacji bez żadnego wysiłku.

Udostępnij

Tradycyjne metody pobierania

Tradycyjne metody pobierania multimediów z konwersacji na messengerze dają nam bardzo ograniczone możliwości. Musimy pobierać zdjęcia pojedynczo i bardzo długo scrollować, aby dotrzeć do szukanej wiadomośći. Zdarza się, że strona podczas scrollowania, zaczyna działać bardzo wolno i tak naprawdę niemożliwe jest dotarcie do pierwszej wiadomości. Zwłaszcza, jeżeli konwersacja jest bardzo długa. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na pobranie wszystkich multimediów i wiadomości z konwersacji na facebooku.

Jak pobrać wszystkie zdjęcia i filmy z konwersacji na facebooku?

To bardzo proste. Taką opcję udostępnia sam Facebook. Oto co musisz zrobić, aby pobrać wszystkie multimedia z konwersacji na messengerze:

  1. Wejdź i zaloguj się na Facebooku na komputerze.
  2. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
  3. Wybierz opcje „Ustawienia i prywatność > Ustawienia > Pobierz informacje profilowe”.
  4. Kliknij Poproś o plik do pobrania > Wybierz typy informacji.
  5. Poniżej wybierz informację do pobrania. Zaznacz to, co chcesz pobrać (w tym przypadku zaznacz tylko wiadomości).
  6. Wybierz format: HTML, jakość multimediów: Wysoka, Zakres dat: Cały okres.
  7. Na dole strony kliknij przycisk Prześlij prośbę.
  8. Teraz musisz zaczekać aż Facebook przygotuje dla Ciebie pliku do pobrania. Jest to zależne od ilości danych. Zajmuje to od kilku minut do kilku godzin.
  9. Kiedy pliki będą gotowe do pobrania otrzymasz powiadomienie na Facebooku.

W ten sposób pobierzesz dane ze wszystkich Twoich konwersacji. W pobranym pliku możesz jednak bez trudu znaleźć tą, która Cię interesuje. Niestety nie ma możliwości pobrania danych z jednej, konkretnej konwersacji.

Dane z konkretnej konwersacji

Aby zobaczyć zdjęcia i filmy z konkretnej konwersacji, powinieneś rozpakować i otworzyć pobrany plik. Następnie wejść w folder messages > inbox. Tam będzie dostępna lista wszystkich Twoich konwersacji. Po tytule powinieneś zorientować się, jaka to konwersacja. To wszystko, w tym folderze znajdziesz wszystkie zdjęcia i filmy, które wysyłaliście sobie od początku Waszej rozmowy na facebooku. Szczególnie polecam obejrzeć bardzo stare zdjęcia, z początków konwersacji. Wspaniałe wspomnienia. Miłego przeglądania!

Kliknij ten link, aby przejść do Facebooka i rozpocząć pobieranie Twoich danych.

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy