„Elements of AI” – darmowy kurs z zakresu sztucznej inteligencji od Uniwersytetu Helsinki

Interesujesz się sztuczną inteligencją? Chciałbyś dowiedzieć się jak działa i zrozumieć jej elementy? Uniwersytet Helsinki oferuje darmowy kurs, który wprowadzi Cię w ten fascynujący świat.

Udostępnij

Informacje o szkoleniu

Elements of AI to darmowy kurs z zakresu sztucznej inteligencji oferowany przez Uniwersytet Helsinki i MinnaLearn. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z sztuczną inteligencją, ale chciałyby dowiedzieć się o niej więcej. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób AI może wpłynąć na Twoje życie, co tak naprawdę oznacza i w jak jest tworzona, to ten kurs jest dla Ciebie! Tak o kursie piszą sami organizatorzy:

„Naszym celem jest zwalczanie mitów na temat AI. Chcemy zachęcić jak najszersze grono osób do zgłębienia wiedzy na temat sztucznej inteligencji, tego co można (i czego nie można) osiągnąć przy jej użyciu oraz od czego należy zaczynać tworzenie metod sztucznej inteligencji. Kursy łączą w sobie teorię z ćwiczeniami praktycznymi i mogą być realizowane we własnym tempie.”

Jak wygląda nauka?

W przeciwieństwie do innych kursów, które opisujemy na naszej stronie, ten jest w formie tekstowej. Możemy potraktować go jak ciekawą książkę o sztucznej inteligencji, która zawiera dodatkowo praktyczne zadania do rozwiązania. Szkolenie zostało podzielone na sześć modułów:

  • Czym jest sztuczna inteligencja,
  • Problemy dla sztucznej inteligencji,
  • Sztuczna inteligencja w realnym świecie,
  • Uczenie maszynowe,
  • Sieci neuronowe,
  • Implikacje.

Każdy moduł zawiera ćwiczenia sprawdzające zdobytą wiedzę. Możemy tam znaleźć zadania zamknięte, otwarte i opisowe – do rozwiązania niektórych może nam się przydać kartka papieru!

Certyfikat „Elements of AI”

Aby otrzymać certyfikat, trzeba rozwiązać co najmniej 90 procent ćwiczeń i uzyskać 50 procent poprawnych odpowiedzi. Często zdarza się tak, że mimo ukończenia kursu, nie otrzymamy od razu certyfikatu. Powodem tego są najczęściej zadania opisowe, które muszą zostać sprawdzone przez innych użytkowników. Zajmuje to więcej czasu, ponieważ potrzebna jest wystarczająca liczba recenzji. Dodatkowo, organizator zaznacza, że w celu zagwarantowania odpowiedniej jakości, przygotowują wszystkie certyfikaty ręcznie, co wymaga czasu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kursu, a także do czytania naszej sekcji o Kursach i certyfikatach. Opisaliśmy tam inne ciekawe szkolenia, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę!

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy