Darmowe kursy online od SEMrush Academy – solidne źródło wiedzy o marketingu internetowym

kursy online semrush
Interesujesz się marketingiem internetowym? Wiesz co to jest SEO, ale jeszcze nie wiesz, jak się za to zabrać? Nic straconego. Wszystiego nauczą Cię specjaliści z SEMrush! Musisz sprawdzić te kursy!

Udostępnij

Czym jest SEMrush?

SEMrush to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej używanych narzędzi SEO na świecie. Jest to kompleksowa platforma, pomagająca firmom zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach i zoptymalizować strony internetowe. Jednak to nie wszystko! Oprócz tego, SEMrush oferuje także fantastyczny katalog kursów i materiałów edukacyjnych do nauki SEO i marketingu internetowego w ramach Akademii SEMrush. Wszystko zupełnie za darmo!

Darmowe kursy online

Akademia Semrush oferuje ponad 37 darmowych kursów online z zakresu SEO, PPC, SEM, SMM i content marketingu. Szkolenia trwają od 30 minut do kilku godzin i są prowadzone przez wybitnych prelegentów z branży, w tym takie osobistości jak Brian Dean – CEO Exploding Topics, czy Nathan Gotch – autor The SEO Entrepreneur. Niestety, są dostępne jedynie w języku angielskim. Jednak nie ma się czego bać! Prowadzący używają bardzo prostego języka i ilustracji, dzięki czemu można łatwiej zrozumieć przekaz.

Przykładowe kursy na platformie:

  1. Jak stworzyć skuteczną strategię marketingową? – link,
  2. Podstawy content marketingu – link,
  3. Podstawy analityki marketingowej – link,
  4. Przyspieszony kurs marketingu w mediach społecznościowych – link,
  5. Optymalizacja profilu LinkedIn za pomocą SEO – link,
  6. Zasady SEO: Niezbędny przewodnik dla początkujących – link,
  7. Zaawansowany content marketing z Brianem Deanem – link,
  8. Techniczne SEO na stronie internetowej – link.

Powyżej wymieniłem przykładowe kursy dostępne na SEMrush Academy. Pełną listę dostępnych szkoleń znajdziesz tutaj.

Najwięcej kursów dotyczy SEO. To ponad 20 kursów, wypełnionych informacjami na temat optymalizacji strony internetowej na różnych etapach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ narzędzia SEMrush służą głównie do optymalizacji naszej strony pod kątem wyszukiwarek.

Certyfikat SEMrush

Po ukończeniu kursu na Semrush Academy możesz zdobyć oficjalny certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę. Aby go zdobyć, należy obrzejrzeć szkolenie, zdać testy modułowe oraz test końcowy. Certyfikat jest bardzo atrakcyjny, ponieważ każdy w branży marketingu internetowego zna SEMrush. Na pewno będzie mocnym punktem w CV i zrobi pozytywne wrażenie na rekruterze.

Darmowe kursy online semrush certyfikat

Pamiętaj, że certyfikat wystawiany jest na 1 rok. Dlaczego tak jest? Prawdopodobnie z tego powodu, że branża bardzo szybko się rozwija. W tym przypadku kluczowe jest uzupełnianie szkoleń na bieżąco.

Koniecznie sprawdź nasz inne wpisy o kursach online tutaj. Miłego dnia!

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy