Darmowe kursy online od FreeCodeCamp – rozpocznij naukę programowania w domu

freecodecamp
Marzysz o opanowaniu sztuki programowania, projektowania stron czy analizy danych? FreeCodeCamp to początek Twojej drogi! Ta wspaniała platforma oferuje darmowe kursy online z różnych dziedzin technologii.

Udostępnij

O organizatorze

FreeCodeCamp to organizacja non-profit, która oferuje darmowe kursy online z zakresu wielu dziedzin związanych z technologią. Założona w 2014 roku, stała się popularnym miejscem nauki dla tysięcy osób na całym świecie. Twórca FreeCodeCamp Quincy Larson, w wywiadzie z 2015 roku, podsumował swoją motywację do stworzenia platformy FreeCodeCamp w następujący sposób:

„FreeCodeCamp to mój wysiłek, aby naprawić niezwykle nieefektywny i długi sposób, w jaki sam nauczyłem się programować. Poświęcam swoją karierę i resztę życia, aby ten proces był jak najbardziej efektywny i bezbolesny. Wszystkie te rzeczy, które sprawiły, że nauka programowania była dla mnie koszmarem, to rzeczy, które próbujemy naprawić z pomocą FreeCodeCamp.”

Oferta kursów FreeCodeCamp

Na platformie znajdziesz bogatą i różnorodną ofertę kursów, które poprowadzą Cię krok po kroku przez ścieżkę nauki programowania. Bez względu na Twój poziom doświadczenia – czy jesteś kompletnym początkującym czy doświadczonym programistą – platforma ma coś dla Ciebie. Od podstawowych kursów HTML, CSS i JavaScript, przez zaawansowany web development, po naukę popularnych bibliotek takich jak React, Node.js, czy MongoDB. A to tylko jedna ze ścieżek!

Oto pełna oferta darmowych kursów dostępnych na FreeCodeCamp:

 • Responsywny design stron internetowych,
 • Algorytmy JavaScript i struktury danych,
 • Programowanie Front End,
 • Wizualizacja Danych,
 • Relacyjne bazy danych,
 • Programowanie Back End,
 • Obliczenia z wykorzystaniem języka Python,
 • Analiza danych z wykorzystaniem języka Python,
 • Cyberbezpieczeństwo,
 • Uczenie maszynowe,
 • Przygotowanie do technicznej rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wygląda nauka?

Nauka na FreeCodeCamp jest interaktywna i praktyczna. Po zarejestrowaniu się na stronie, otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, gdzie będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę. Kursy są podzielone na krótkie lekcje, które zawierają teorię oraz praktyczne zadania, pozwalające na utrwalenie wiedzy i zdobycie doświadczenia w rozwiązywaniu prawdziwych programistycznych problemów.

Na zakończenie każdego kursu, uczestnicy muszą wykonać projekt, który wymaga zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Wszystkie projekty są oceniane automatycznie przez platformę. Jeśli uczestnik spełnia wszystkie wymagania i jego kod działa poprawnie, to certyfikat ukończenia kursu zostaje przyznany automatycznie.

freecodecamp certificate

Certyfikat potwierdza, że dana osoba przeszła przez wszystkie moduły i zaliczyła wszystkie projekty, co jest dowodem na zdobycie umiejętności i wiedzy w danym obszarze. Można go bez problemu dodać na Linkedin lub pobrać w formacie pdf.

Więcej informacji o ciekawych platformach z kursami znajdziesz w sekcji Kursy i Certyfikaty.

Interesują Cię takie tematy?

Sprawdź naszą baze wiedzy